ترسناک‌ترین و عجیب‌ترین اختلالات روانی

ذهن انسان منظره‌ای پیچیده و اغلب گیج‌کننده است. در این منطقه پیچیده، اختلالات روانی وجود دارد که درک متعارف را به چالش می‌کشد، اختلالاتی که هم عجیب و هم در بعضی مواقع کاملاً وحشتناک هستند. 

مشکلات روانی ناشی از مصرف مواد مخدر

رابطه بین مصرف مواد مخدر و سلامت روان موضوعی چندوجهی و پیچیده است که توجه زیادی را از سوی محققان، متخصصان مراقبت‌های بهداشتی و سیاست‌گذاران به خود جلب کرده است. 

اختلالات روانی مرتبط با غذا خوردن

اختلالات خوردن گروهی از شرایط جدی سلامت روان هستند که با رفتارهای غذایی آشفته و تصویر بدن مخدوش مشخص می‌شوند. این شرایط بر سلامت جسمی و روانی فرد تأثیر می‌گذارد و می‌تواند منجر به عوارض تهدید‌کننده زندگی شود. 

انواع روش‌های مشاوره که بیشترین کمک را به شما می‌کند

مشاوره یک فرآیند درمانی است که هدف آن کمک به افراد برای مقابله و غلبه بر انواع مسائل عاطفی، روانی و رفتاری است. اغلب شامل یک متخصص آموزش دیده، مانند یک مشاور یا درمانگر است که از روش‌ها و تکنیک‌های خاصی برای راهنمایی مراجعان به سمت بهبود سلامت روان و رفاه استفاده می‌کند. 

مشاوره خانوادگی یا خانواده درمانی چیست؟

مشاوره خانواده که اغلب از آن به عنوان خانواده درمانی یاد می‌شود، شاخه‌ای تخصصی از روان درمانی است که به دنبال درک و پرداختن به پویایی‌ها و تعاملات منحصر به فرد در یک خانواده است.

گروه درمانی چیست و چه فوایدی دارد؟

گروه درمانی یک روش درمانی روانشناسی است که شامل یک درمانگر یا تسهیل‌کننده می‌شود که با گروه کوچکی از افراد که مسائل عاطفی یا روانی مشابهی را تجربه می‌کنند، کار می‌کند.