مشاوره خانواده

Image
Image

مشاوره خانواده

خانواده یک واحد اجتماعی است وکانون رشد و تکامل انسان هاست . خانواده می تواند بستری برای شکوفایی و یا فروپاشی اعضایش باشد .

مشاور خانواده مشکلات افراد را در محیط خانواده مورد بررسی قرار داده و به بهبود روابط بین فردی کمک می کند .

Image

خانواده اولین و مهم ترین نهاد اجتماعی ست که فرهنگ و شخصیت انسان ها در آن شکل می گیرد .

نهاد خانواده دارای پیچیدگی های بسیاری ست بطوری که رفتار هر یک از اعضای خانواده بر یکدیگر تأثیرگذار است و همین امر می تواند باعث بروز اختلال در سیستم خانواده شود ، به همین جهت دریافت مشاوره از یک روانشناس باتجربه و توانمند  موجب حفظ بنیان خانواده می شود .

هرچقدر خانواده سالم تر باشد افراد قوی تری در آن پرورش می یابند در نتیجه افرادی با روحیه ی بالاتر وارد جامعه میشوند و جامعه ی سالم تری خواهیم داشت . پس خانواده و جامعه ارتباط مستقیمی با یکدیگر دارند .

مشاور خانواده با هدف ارتقا‌ء سطح کیفیت روابط خانوادگی ، راهکارهایی متناسب با سبک زندگی افراد خانواده ارائه می دهد تا اعضای خانواده شناخت مناسب تری از یکدیگر داشته باشند و بتوانند با منطق چالش های روزمره را پشت سر بگذارند.

  • قطعا اعضای یک خانواده می توانند با درک متقابل ، روابط بین فردی خوبی راتجربه کنند

در نظر داشته باشید که برای بهبود روابط بهتر است که کل خانواده مورد بررسی قرار گیرد تا نتیجه ی بهتری حاصل شود .

امروزه با توجه به شرایط پیچیده ای که در جامعه وجود دارد مواردی که در زیر اشاره میکنیم بیشترین تنش ها را در کانون خانواده ایجاد می کند :

مشکلات مالی

پرخاشگری و خشم

اختلاف زوجین

اختلاف والدین با فرزندان

اختلالات وسواس

افسردگی

و مواردی دیگر که در تمام این موارد بهره گیری از مشاوره با یک درمانگر خوب و باتجربه کمک بسیار زیادی در درمان و برطرف کردن آنها دارد .