مشاوره ازدواج

Image
Image

مشاوره ازدواج

اگر شما زوجی هستید که به تازگی قصد دارید وارد زندگی مشترک شوید ، مراجعه به یک خانواده درمانگر برای شما بسیار ضروری ست. چرا که اگر از همین ابتدا بنای زندگی مشترک خود را به درستی پایه ریزی کنید در آینده کمتر دچار مشکلات احتمالی می شوید .

Image

هرگونه تغییر در سبک زندگی همواره چالش هایی را به همراه دارد به خصوص اگر یک تغییر اساسی مانند ازدواج باشد !

دو نفر با تربیت و ارزش های اخلاقی متفاوت قرار است که باقی عمر را در کنار هم بگذرانند و تشکیل خانواده دهند پس بی شک باید برای تحلیل روانی خود از یک مشاور خانواده کمک بگیرند تا مسیری درست و لذت بخش را در کنار هم سپری کنند .

هدف اصلی مشاوره پیش از ازدواج، راهنمایی  زوجین در مراحل تصمیم‌گیری قبل از ازدواج است.

 در این فرآیند مشاور ازدواج، به زوجین کمک می‌کند تا درک بهتری از خود و یکدیگر داشته باشند. ارزش‌ها، اولویت‌ها، اهداف و انتظاراتشان را مورد بررسی قراردهند و به مسائلی همچون ارتباط متقابل، ارتباطات خانوادگی، وظایف متقابل، مسائل مالی، برنامه‌ریزی زندگی مشترک و سایر جنبه‌های مربوطه بپردازند.


چرا به مشاوره قبل از ازدواج نیاز داریم ؟

مشاوره قبل از ازدواج می تواند برای زوج ها در هر زمینه ای مفید باشد، خواه فردی که برای اولین بار ازدواج می کند یا بعد از طلاق یا فوت شریک زندگی خود وارد یک ازدواج جدید می شود.

مشاوره می تواند به زوج ها کمک کند تا ازدواج خود را با پایه ای قوی شروع کنند و شانس خود را برای داشتن یک زندگی مشترک شاد و موفق افزایش دهند.

همه ی افراد پیش از ازدواج تصور یک زندگی رؤیایی و بدون دغدغه را دارند در حالیکه واقعیت چنین نیست ! مشاوره پیش از ازدواج به شما کمک می کند تا با نگاهی دقیق تر و عمیق تر به ازدواج نگاه کنید  و بعد از درک واقعیت ها تصمیم نهایی خود را بگیرید .

انجام مشاوره  پیش از ازدواج کمک می کند تا بدون هیچ تعارف و سانسوری خود واقعیتان باشید و مشاور با بررسی و آنالیز دقیق افکار شما درباره ازدواج ، طرف مقابل  را از واقعیت های وجودی شما آگاه می سازد و به شما و طرف دیگر کمک می کند تا با آگاهی بیشتری تصمیم خود را برای ازدواج بگیرید.